Spis treści
ToggleZacznijmy od początku. Raportowanie ESG to akt tworzenia dokumentu, który zapewnia przejrzystość w zakresie ryzyka i możliwości środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym. Dokument ten powinien dostarczać interesariuszom informacji o przestrzeganiu przez firmę celów zrównoważonego rozwoju oraz o tym, w jaki sposób mogą oni zidentyfikować możliwości poprawy. Raporty ESG stają się coraz bardziej popularne, ponieważ inwestorzy koncentrują swoją uwagę na wynikach środowiskowych spółek oprócz sprawozdań finansowych.
Raportowanie działań ESG przez spółkę jest sposobem na stworzenie planu jej zaangażowania w realizację celów zrównoważonego rozwoju. W procesie tym zidentyfikuje również obszary wymagające poprawy, co może pomóc w poprawie pozycji firmy wśród konsumentów. Raport powinien zawierać istotne dane, takie jak porównania z benchmarkami, komentarze zarządu i plany na przyszłość, które zostaną omówione poniżej. Celem tego artykułu jest omówienie wszystkiego, co należy wiedzieć o sporządzaniu raportu ESG, w tym co on obejmuje, jak powinien być sformatowany i jakie informacje powinien zawierać.
Czym jest raport ESG?
Raportowanie ESG nie powinno utrudniać firmie realizacji jej misji, wizji lub celów określonych w biznesplanie. Proces raportowania powinien być zintegrowany z codziennymi przepływami pracy, a nie dodatkowym zadaniem, które zajmuje ogromną ilość czasu. Jeśli pracownicy spędzają zbyt dużo czasu na wypełnianiu raportów ESG, przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego. Podobnie, firmy nie powinny próbować robić zbyt wiele podczas raportowania kwestii ESG. Ważne jest, aby firmy wzięły pod uwagę, że nie są ekspertami we wszystkich obszarach zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza jeśli są spoza swojej branży. Na przykład, jeśli firma technologiczna miałaby raportować emisje gazów cieplarnianych lub praktyki zarządzania odpadami, byłoby to mylące, ponieważ tematy te należą do kompetencji ekspertów w dziedzinie nauk o środowisku i inżynierii.
Raportowanie ESG nie powinno również zastępować innych raportów, takich jak raporty finansowe lub raporty zrównoważonego rozwoju, które mogą być wymagane przez agencje rządowe. Ważne jest, aby pamiętać, co te raporty próbują przekazać i czy służyłyby temu samemu celowi, gdyby zostały uwzględnione w raporcie ESG.
Wreszcie, spółki nie powinny oczekiwać, że raportowanie ESG doprowadzi do natychmiastowych zmian w zachowaniu ich interesariuszy. Jest to powolny proces, który wymaga zaangażowania pracowników wszystkich szczebli. Celem powinno być prowadzenie otwartego dialogu na temat kwestii ESG, aby ludzie byli świadomi tego, co mogą zrobić, aby poprawić praktyki w firmie i dążyć do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.
6 korzyści ze sporządzania raportów ESG
Raportowanie ESG przynosi firmom szereg korzyści:
- Po pierwsze, może pomóc w wizualizacji stopnia, w jakim przestrzegają one celów zrównoważonego rozwoju.
- Po drugie, może pomóc zidentyfikować możliwości poprawy.
- Po trzecie, sprzyja zaangażowaniu różnych interesariuszy, co może prowadzić do silniejszych relacji i lepszej komunikacji.
- Po czwarte, zachęca do odpowiedzialności w czasie, ponieważ firma jest rozliczana z poprzednich raportów dotyczących postępów.
- Po piąte, pomaga zapewnić przejrzystość wszystkim stronom zaangażowanym w proces tworzenia wartości firmy.
- Wreszcie, może mieć wpływ na konsumentów, pracowników i inwestorów.
Kim są interesariusze?
Interesariusze to osoby, które mają interes w spółce. Interesariusze obejmują urzędników państwowych, pracowników spółki, akcjonariuszy, banki pożyczające pieniądze spółce, klientów kupujących produkty lub usługi od spółki, dostawców materiałów dla spółki, związki zawodowe reprezentujące pracowników, członków społeczności dotkniętych zagrożeniami dla środowiska i nie tylko. Obejmują one również grupy, takie jak organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska (NGO) i organizacje charytatywne, grupy obywatelskie, społeczności lokalne i organizacje.
Jak sporządzić raport ESG
Raportowanie ESG powinno być całkowicie zgodne z planem biznesowym i celami firmy, aby było postrzegane jako przydatne narzędzie. Takie podejście pomaga firmom łatwo komunikować swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, co pomaga w nawiązywaniu kontaktów z inwestorami i pracownikami.
Aby rozpocząć, firmy będą chciały przyjrzeć się istniejącym raportom, aby zobaczyć, jak inne firmy przyjęły to podejście. Na przykład Global Reporting Initiative jest wiodącą organizacją non-profit, która pomaga firmom ustalać wytyczne dotyczące raportowania ESG. GRI zapewnia bezpłatne narzędzia i zasoby zaprojektowane, aby pomóc firmom w tworzeniu wysokiej jakości raportów zrównoważonego rozwoju, które są przydatne dla inwestorów, pracowników, klientów i innych osób.
W ramach ram ujawniania informacji GRI, spółki są zachęcane do raportowania bieżących kwestii, które są istotne dla spółki. Przykładowo, spółki powinny informować o tym, czy planują w przyszłości inwestycje w odnawialne źródła energii lub zakłady gospodarki odpadami. Takie podejście pomaga wykazać zaangażowanie w długoterminowy zrównoważony rozwój, zapewniając jednocześnie przejrzystość.
„Informacje zawarte w raporcie ESG powinny być łatwe do zrozumienia (podejście holistyczne) i dostępne w formacie, który jest odpowiedni i przydatny dla każdego odbiorcy.”
Różne raporty dla różnych odbiorców
Informacje zawarte w raporcie ESG powinny być łatwe do zrozumienia i dostępne w formacie, który jest odpowiedni i przydatny dla każdego odbiorcy. Inwestorzy chcą zobaczyć szczegółowe dane finansowe, podczas gdy pracownicy potrzebują dostępu do informacji ESG, które odnoszą się do ich codziennych operacji.
Spółki mogą tworzyć wiele raportów w zależności od potrzeb swoich interesariuszy. Na przykład jeden kompleksowy raport, który zawiera wszystkie najważniejsze wskaźniki i dane. Takie podejście jest przydatne, ponieważ pozwala firmom zapewnić bardziej holistyczny obraz ich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale może być trudne w zarządzaniu, jeśli wielu interesariuszy potrzebuje dostępu do raportu. W takim przypadku firmy powinny rozważyć dostarczenie różnych raportów dla każdej grupy odbiorców.
Wreszcie, raportowanie ESG powinno obejmować zarówno bieżące, jak i przyszłe wyniki, w tym odpowiednie trendy i wskaźniki. Bez elementu planowania na przyszłość, raporty ESG mogą stać się nieaktualne i nieistotne dla interesariuszy. Aby tego uniknąć, spółki powinny uwzględniać dane dotyczące długoterminowych celów, starając się wykazać zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
6 kroków do stworzenia raportu ESG
Istnieje kilka kroków, które należy podjąć w celu sporządzenia raportu ESG:
- Po pierwsze, należy zebrać informacje od kierownictwa firmy na temat tego, co ich zdaniem istnieje w ich sferze wpływów i zidentyfikować łańcuch wartości firmy.
- Po drugie, zidentyfikować i skategoryzować ryzyka i szanse, które mogą mieć wpływ na wyniki firmy w jej łańcuchu wartości.
- Po trzecie, napisać raport przedstawiający te ryzyka i możliwości, aby przekazać je interesariuszom.
- Po czwarte, należy zdecydować, jak często raporty będą sporządzane.
- Po piąte, należy ułatwić pracownikom zarządzanie procesem monitorowania poprzez ustalenie, jakie informacje należy zebrać i przez kogo.
- Po szóste, należy opracować plan działania dotyczący sposobu, w jaki te ryzyka i możliwości będą rozwiązywane w firmie.
Jakie informacje muszą być zawarte w raporcie ESG?
Raporty ESG powinny zawierać informacje na temat efektywności środowiskowej, takie jak zużycie energii, emisja gazów cieplarnianych, zużycie wody, wytwarzane odpady, wykorzystywane materiały i gospodarka odpadami.
Powinny one również zawierać informacje na temat aspektów społecznych, takich jak praktyki pracownicze, wpływ na prawa człowieka, zaangażowanie społeczności, wysiłki na rzecz różnorodności ze strony dostawców oraz wszelkie inne kwestie związane z interakcjami spółki ze społeczeństwem.
Wreszcie, raporty powinny zawierać informacje na temat zarządzania, takie jak zgodność z przepisami, struktura zarządu, w tym różnorodność rasy lub płci członków zarządu, wkład polityczny, polityka związana ze środowiskiem i społeczeństwem oraz wszelkie inne kwestie dotyczące interakcji firmy z rządem.
Raportowanie ESG jako narzędzie dla spółek
Raportowanie ESG jest dla spółek okazją do komunikowania interesariuszom celów zrównoważonego rozwoju w celu zrozumienia ich działalności z holistycznej perspektywy. Przekazywanie tych celów pomaga w budowaniu relacji z inwestorami i interesariuszami. Pomysł polega na tym, że w miarę jak firma pracuje (praca w toku), aby osiągnąć swoje cele, może być pociągnięta do odpowiedzialności za te cele i doskonalić się w miarę upływu czasu. Ostatecznym celem jest przyczynienie się do długoterminowego sukcesu firmy.
Raportowanie ESG jest również narzędziem dla firm, które chcą przyciągnąć talenty spoza swojej branży. Jest to sposób, w jaki firmy mogą zaprezentować swoje wysiłki w zakresie odpowiedzialności środowiskowej i społecznej, co staje się coraz ważniejsze przy rekrutacji nowych pracowników.
Wreszcie, raportowanie ESG jest sposobem dla firm na informowanie, w jaki sposób ich wysiłki i cele wpisują się w szerszy zakres kwestii społecznych i środowiskowych, przed którymi stoi społeczeństwo. Ostatecznym celem jest zrównoważony rozwój.
Rozpoczęcie pracy z Global Reporting Initiative
Istnieje wiele sposobów, w jakie firmy mogą rozpocząć raportowanie ESG. Wiele z nich wykorzystuje swoje roczne raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju lub społecznej odpowiedzialności biznesu jako punkt wyjścia do dodawania danych ESG do tych raportów.
Inne firmy decydują się na stworzenie zupełnie nowego raportu, który jest wykorzystywany wyłącznie do celów raportowania ESG. Takie podejście ma tę zaletę, że daje pracownikom dedykowany czas i przestrzeń do skupienia się wyłącznie na kwestiach ESG.
Niezależnie od przyjętego przez spółkę podejścia, celem powinno być stworzenie artykułu, który będzie odpowiedni i przydatny dla docelowych odbiorców. Na przykład, jeśli firma zdecyduje się dodać informacje ESG do swojego rocznego raportu zrównoważonego rozwoju, będzie chciała upewnić się, że dane i treści są istotne i przydatne dla jej interesariuszy.
Podsumowanie Rady Standardów Rachunkowości Zrównoważonego Rozwoju
W przeciwnym razie, jeśli tworzą nowy raport dotyczący ESG, zależy im na tym, aby był to materiał interesujący dla ich zamierzonej grupy odbiorców.
Przy wyborze częstotliwości sporządzania raportów, firmy powinny zwrócić uwagę na to, jakie informacje są najbardziej istotne w każdym przypadku. Na przykład, jeśli zaangażowanie pracowników ma duże znaczenie, to udostępnienie raportu ESG co kwartał może być najbardziej efektywne. Jednak jeśli istotniejsze jest zaangażowanie interesariuszy w odniesieniu do raportu, to jego dostępność co miesiąc lub rok może być lepsza.
Po wybraniu, jakie informacje zostaną uwzględnione w raporcie ESG, firma musi zdecydować, kto jest odpowiedzialny za zbieranie tych danych i jak często ta osoba będzie aktualizować raport.
Na koniec, firmy muszą zdecydować, w jaki sposób chcą przekazywać te informacje. Na przykład, czy chcą, aby ich raport ESG był dostępny na głównej stronie internetowej korporacyjnej, czy poprzez zewnętrzny portal, tak jak Global Reporting Initiative?
Ostrzeżenia, zrzeczenia się odpowiedzialności oraz informacje dotyczące finansowych aspektów związanych z klimatem.
W tym artykule poruszyliśmy wiele tematów dla firm, w tym ESG dla przedsiębiorców, i chcemy jasno powiedzieć, że wszelkie odniesienia lub wzmianki o Organizacji Narodów Zjednoczonych, ujawnieniach finansowych związanych z klimatem, światowym forum gospodarczym, skupieniu lub zarządzaniu w kontekście tego artykułu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie należy ich mylnie interpretować jako porady inwestycyjnej lub osobistej opinii. Dziękujemy za przeczytanie i mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny w zrozumieniu ESG.
Dlaczego ESG zaczyna się od kwestii związanych z ładem korporacyjnym
Ważne jest, aby zrozumieć kwestie związane z ładem korporacyjnym, ponieważ stanowią one podstawę skutecznego zarządzania ESG w przedsiębiorstwach i firmach. Stanowią one podstawę, na której można budować i oceniać działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Ład korporacyjny jest kluczowym elementem ogólnej strategii korporacyjnej i wyników, ponieważ bezpośrednio wpływa na sposób, w jaki zasoby (w tym kapitał i talent), rynki (rada nadzorcza ma do odegrania ważną rolę na rynkach) oraz otoczenie regulacyjne i prawne (tj. zgodność z przepisami i regulacjami) mogą być wykorzystywane do realizacji celów firmy.
Różne kraje przywiązują różną wagę, w zależności od ram ładu korporacyjnego, do niezależności rady nadzorczej, demokracji akcjonariuszy, odpowiedzialności, ujawniania informacji, ról i obowiązków, procesów podejmowania decyzji, przejrzystości, konfliktów interesów, ochrony sygnalistów i gwarancji. Ład korporacyjny jest kluczowym elementem ESG w obliczu błędów firm i rosnącej świadomości globalnej różnorodności i nierówności dochodów.
Filozofia ESG
ESG to filozofia, zgodnie z którą firmy powinny brać pod uwagę kwestie środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego przy dostarczaniu wartości finansowej swoim interesariuszom. Odpowiedzialność społeczna jest integralną częścią biznesu od dziesięcioleci. W ostatnich latach zarówno inwestorzy, jak i instytucje publiczne wywierają nacisk na to, aby zachowania korporacyjne były jak najbardziej odpowiedzialne.
Agresywne unikanie opodatkowania i ESG
Polityka podatkowa przedsiębiorstw jest coraz dokładniej analizowana przez rządy i inwestorów w związku z obawami dotyczącymi stosowania agresywnych technik unikania opodatkowania. Tego typu praktyki podważają integralność rynków finansowych i narażają publiczne pieniądze na ryzyko.
Kwestie ESG mogą być częścią równania unikania opodatkowania, ponieważ niektóre spółki mogą zdecydować się na przekierowanie dochodów przez jurysdykcje o niskich lub zerowych podatkach, wykorzystując luki w przepisach krajowych, które pozwalają im obniżyć efektywną stawkę podatkową.
Wpływ odroczonych płatności podatkowych
Istnieją obawy dotyczące korporacji, które odraczają płatności podatkowe, korzystając z zagranicznych spółek zależnych lub ubiegając się o odliczenia podatkowe z tytułu wydatków, które mogą nie być uzasadnione. Niektóre firmy stosują agresywne planowanie podatkowe w celu zminimalizowania podatku dochodowego od osób prawnych w stopniu większym niż uznawany za dopuszczalny zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi podatkowymi. Pozwala to spółkom generować wyższe zyski i przeznaczać więcej środków na wynagrodzenia kadry kierowniczej i dywidendy dla akcjonariuszy, kosztem lokalnych gospodarek, które je wspierają.
Czym jest wynagrodzenie kadry kierowniczej powiązane z ESG?
Wynagrodzenia powiązane z ESG to niedawny rozwój w dziedzinie ładu korporacyjnego, który miał miejsce w ciągu ostatnich pięciu lat. Odnosi się do nowego sposobu, w jaki spółki i ich akcjonariusze mogą kształtować pakiety wynagrodzeń kadry kierowniczej w celu promowania lepszego zarządzania kapitałem ludzkim, przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości i odpowiedzialności.
Dlaczego inwestorom powinno na tym zależeć?
Inwestorzy oczekują dziś od swoich inwestycji czegoś więcej niż tylko solidnych wyników finansowych. Szukają również dowodów na pozytywny rozwój społeczny i środowiskowy oraz zarządzanie swoimi aktywami i oczekują, że spółki będą reagować na te kwestie.
Wynagrodzenie powiązane z ESG jest odpowiedzią regulacyjną na presję ze strony inwestorów na ujawnianie informacji na temat tego, w jaki sposób struktury wynagrodzeń kadry kierowniczej zachęcają – lub zniechęcają – do stosowania polityki zrównoważonego rozwoju w spółkach. Stanowi to zachętę dla spółek do uwzględniania czynników związanych z zarządzaniem w ich wynikach ESG.
Jak korupcja wpływa na ESG?
Korupcja jest obecnie poważnym problemem w biznesie. Może mieć szkodliwy wpływ nie tylko na spółki i ich inwestorów, ale także na rządy i całe społeczeństwo.
Korupcja zmniejsza wzrost gospodarczy. Według analityków globalnej firmy wywiadowczej Transparency International, korupcja kosztuje świat ponad 2,6 biliona USD rocznie. Stanowi to około 5% globalnego PKB. W skali międzynarodowej korupcja zwiększa koszty prowadzenia działalności gospodarczej o co najmniej 10%, a w krajach rozwijających się nawet o 25% na etapie zamówień publicznych.
Zmniejsza wzrost gospodarczy
Ponadto łapówkarstwo stanowi poważny problem w firmach, ponieważ zakłóca konkurencję rynkową i podważa uczciwy handel. Według MFW każdego roku na łapówki wydaje się nawet 1 bilion USD. W rzeczywistości łapówkarstwo znacznie przewyższa darowizny na pomoc międzynarodową. Korupcja jest obecnie poważnym problemem w biznesie, który może mieć szkodliwy wpływ na wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju.
Jak ład korporacyjny wpływa na nominacje dyrektorów i ESG
W ciągu ostatnich kilku dekad stwierdzono, że nominacje i wybory dyrektorów mają coraz większy wpływ na zrównoważony rozwój w firmie. Niektóre z ustaleń pokazują, że im większy odsetek niezależnych dyrektorów w zarządzie, tym lepszy jest ogólny poziom zarządzania w spółce. Dzieje się tak, ponieważ większość spółek z wysokim poziomem nominacji i wyborów dyrektorów z czasem osiąga lepsze wyniki niż ich indeksy rynkowe.
Długoterminowe tworzenie wartości
Interesujące w tych ustaleniach jest to, że chociaż z pewnością istnieje korelacja między dobrym zarządzaniem a długoterminowym tworzeniem wartości, to do znalezienia idealnej równowagi jest jeszcze długa droga. Ale niektóre zalecenia dla zarządów dotyczące lepszych wyników zarządzania obejmują:
- Posiadanie formalnego i ustrukturyzowanego programu szkoleniowego dla członków zarządu każdej spółki, aby uczynić ich bardziej skutecznymi decydentami;
- Przegląd umiejętności, doświadczenia i niezależności wszystkich dyrektorów;
- Zachęcanie akcjonariuszy instytucjonalnych do większej aktywności w nominacjach i wyborach dyrektorów (oraz do głosowania nad uchwałami akcjonariuszy).
Różnorodność pomaga (DEI)
Zaleca się również wybieranie dyrektorów zewnętrznych z różnorodnej puli kandydatów, ze zrozumieniem sektora firmy i oczekiwań dotyczących jej długoterminowego sukcesu.
Oprócz dostosowania swoich zestawów umiejętności i podejścia do członkostwa w zarządzie, zachęcają również liderów do rozważenia dostosowania swoich ram czasowych. Na przykład, zamiast wykorzystywać kwartały jako podstawę do podejmowania decyzji, sugerują oparcie ich bardziej na modelu biznesowym firmy i długoterminowym sukcesie.
Cyberbezpieczeństwo, zarządzanie i wpływ na ESG
Nie powinno być zaskoczeniem, że cyberbezpieczeństwo stało się głównym ryzykiem dla każdej firmy. Główne zagrożenia są często takie same, ale środki ostrożności są unikalne dla każdej firmy.
Chociaż nie ma wątpliwości co do potrzeby inwestowania w cyberbezpieczeństwo i środków ostrożności, wielu twierdzi, że spółki publiczne już inwestują w nie wystarczająco dużo w oparciu o swoje wyniki finansowe. Jak jednak widzieliśmy w przypadku niedawnych naruszeń danych, takich jak te w Yahoo i Equifax, inwestowanie w cyberbezpieczeństwo nie zawsze oznacza to, co nam się wydaje.
Światowe Forum Ekonomiczne
Raport World Economic Forum Global Risks Report wymienia cyberbezpieczeństwo jako jedno z najważniejszych zagrożeń, z którymi świat będzie musiał się zmierzyć w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W edycji z 2016 r. ryzyko cybernetyczne znalazło się na piątym miejscu w rankingu ogólnym i na drugim miejscu pod względem wpływu. Cyberbezpieczeństwo zostało wymienione jako jeden z pięciu najważniejszych problemów przez ponad 60% respondentów zarówno z branży, jak i spoza niej. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę głośne naruszenia danych w tamtym czasie.
Wzrost liczby naruszeń danych
Ponad 5 lat później liczba naruszeń danych rośnie wykładniczo i w tempie, które przewyższa obecne wydatki na cyberbezpieczeństwo. Według badania przeprowadzonego przez Dimensional Research, dwie trzecie firm zwiększyło swoje wydatki na cyberbezpieczeństwo w ciągu ostatniego roku, ale 75% twierdzi, że jest przytłoczonych samym utrzymaniem obecnych standardów.
Cyberbezpieczeństwo ma wpływ na ułatwianie i funkcjonowanie zarządzania, nic więc dziwnego, że kwestia ta została uznana w ostatnich latach za ważny czynnik, który firmy muszą wziąć pod uwagę przy ocenie swojej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.
Jak negatywne zarządzanie wpływa na zrównoważony rozwój?
Słabe zarządzanie spółką wpływa na potrójny wynik na wiele sposobów. Wpływa na zdolność spółki do odpowiedzialnego inwestowania w całej organizacji, a w niektórych przypadkach może prowadzić do nadużyć finansowych. Może to spowodować utratę zaufania akcjonariuszy, co skutkuje niższymi zwrotami z inwestycji ze względu na spadek ceny akcji. Zwroty dla akcjonariuszy są ważnym czynnikiem dla wielu organizacji przy mierzeniu ich wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Jak negatywny ład korporacyjny może wpływać na ujawnianie informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju?
Na ujawnianie informacji na temat zrównoważonego rozwoju wpływa nie tylko sposób, w jaki firmy zarządzają swoimi wynikami, ale także sposób, w jaki je raportują. Słabe zarządzanie może prowadzić do złych praktyk sprawozdawczych, które są trudne do zmierzenia w odniesieniu do obecnych wymogów dotyczących ujawniania informacji. Oznacza to, że raporty zrównoważonego rozwoju mogą nie dawać jasnego obrazu tego, co dzieje się w organizacji, a brak informacji może mieć szkodliwy wpływ na jej reputację.
Przykłady praktyk zrównoważonego zarządzania
Praktyki zrównoważonego zarządzania występują w wielu formach, w tym w następujących:
- Zgodność z przepisami prawa, regulacjami i zobowiązaniami charytatywnymi
- Spójna polityka zarządzania kwestiami społecznymi, środowiskowymi i etycznymi
- Jasny proces identyfikacji nowych możliwości zarządzania ryzykiem i szansami ESG.
- Jasna struktura organizacyjna odpowiedzialna za wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem ESG.
Jak zarządzanie CSR wpływa na ESG?
CSR obejmuje wiele różnych elementów i praktyk biznesowych w milionach firm w setkach krajów na całym świecie, a wszystkie one są zarządzane przez ludzi. Niektóre z najlepszych praktyk w zakresie CSR to zachęcanie firm do ochrony pracowników, poszanowania środowiska i współpracy z dostawcami, którzy nie wykorzystują dzieci. Wszystkie te decyzje podejmowane są na szczycie struktury biznesowej. Niezależnie od tego, czy jest to duża korporacja z dyrektorem generalnym, zarządem i udziałowcami, czy też lokalny, jednoosobowy sklep w sąsiedztwie.
Porażka
Trudno jest firmie lub organizacji, która nie ma odpowiedniego zarządzania CSR lub nadzoru, zarządzać interesami interesariuszy i klientów. Brak identyfikacji istotnych ryzyk ESG prowadzi do wyższego ryzyka grzywien i kar, które mogą mieć wpływ na ich zrównoważony rozwój. Świat szybko się zmienia i pilnie potrzebuje dobrego zarządzania i zrównoważonego przywództwa.
Ramy ESG do pobrania
Dokument ESG Frameworks daje przegląd kroków, które należy podjąć i jak można je zastosować w swojej firmie. Po drodze możesz nawet znaleźć nowe możliwości dla inwestorów lub partnerów! Ma on na celu pomóc w rozpoczęciu zarządzania firmą.
Ostrzeżenia i zrzeczenia się odpowiedzialności
W tym artykule omówiliśmy wiele tematów i chcemy jasno podkreślić, że wszelkie odniesienia lub wzmianki o inwestycjach społecznie odpowiedzialnych, czynnikach, kryteriach, zrównoważonych inwestycjach, funduszach inwestycyjnych, rozważaniach, strategiach inwestycyjnych, wynikach finansowych, funduszach inwestycyjnych, kwestiach związanych z środowiskiem, społeczeństwem i zarządzaniem, funduszach, zarządzaniu korporacyjnym, ryzyku, inwestycjach, inwestorach instytucjonalnych, inwestycjach wpływowych, procesie inwestycyjnym, ocenie firm, inwestorach, zmianach klimatycznych, kryteriach zarządzania, kryteriach środowiskowych, gospodarce odpadami, firmach brokerskich, inwestycjach świadomych społecznie, portfelach inwestycyjnych, rynkach kapitałowych, badaniach, strategiach, wynagrodzeniach kierowniczych, efektywności energetycznej, analizie inwestycyjnej, integracji, gospodarce globalnej, czynnikach pozafinansowych, przejrzystości rachunkowości, inwestycjach etycznych, indeksach, profesjonalistach inwestycyjnych, kwestiach środowiskowych, wskaźnikach, procesach inwestycyjnych, łańcuchu dostaw, procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych, ochronie konsumenta, inwestycjach związanych z misją, kluczowych czynnikach, ramach oceny, relacjach z pracownikami, śladzie węglowym firmy, kwestiach, inwestycjach społecznie odpowiedzialnych, kryteriach społecznych, kwestiach, społecznościach lokalnych, inwestorach millenials, czy instytucie CFA, zawarte w treści tego artykułu, mają charakter wyłącznie informacyjny i nie powinny być postrzegane jako porady inwestycyjne ani wyraz osobistego zdania. Dziękujemy za przeczytanie.